Blog

Hediyelik UV Baskı Nedir?

Hediyelik eşya baskı konusunda birçok seçenek vardır ve en popüler olarak uv baskı yöntemi tercih edilir.  Uv baskı makineleri birçok bitmiş ürün üzerinde baskı yapımında tercih edilir. Bu da hediyelik ürünleri bakımından son derece geniş bir yelpaze içerisinde kullanılmasını sağlar. Vernikli UV baskılar hediyelik ürünler üstünde görselin daha canlı görünmesine yardımcı olur ve hediyeleriniz daha çok ilgi çekici bir hale gelir. Firmamız hediyelik eşyalarınız için çeşitli baskı yöntemleri kullanır.

Hediyelik Eşya UV Baskı Nedir ve Nasıl Yapılır?

UV baskı, diğer baskı türlerine kıyasla daha dayanıklı ve kaliteli olan bir baskı türüdür. UV baskı yapılırken, mikro boyuttaki boya tanecikleri ile ürün işlenir ve boyalarının ürün yüzeyine değdiği zaman, ultraviyole ışınlarıyla kurutulup, bu şekilde bir baskı elde edilir. Hediyelik eşya UV baskı sayesinde boyaların kuruması 1 saniyenin altında gibi çok hızlı bir süre içinde gerçekleşir.

Bu baskı çeşidi için tercih edilen özel UV boyalar; yağmur, güneş gibi dış faktörlere karşı etkilidir. Bundan dolayı da çok uzun yıllar kullanılmaya uygundur. Günümüzdeki birçok görüntü ve fotoğrafın kalitelerinin artması sonucu baskıların da aynı kaliteye sahip olması talep edilir. Klâsik baskı işlemleri ile kıyaslandığında fotoğraf netliğine ve kalitesine en yakın olan baskı türü tekniği UV baskıdır.

Geleneksel bir baskı makinesinden farklı olarak ultraviyole ışıklara sahip olması, bu baskı tekniğini farklı bir hâle getirir. Tercih edilen ışıklar, malzeme üzerine baskı yapıldığı sıra da mürekkebin kurumasına yardımcı olur. UV baskı yöntemi tercih edilerek hazırlanan hediyelik eşya ürünlerinde, mürekkep, baskı sırasında hemen kurulduğundan dolayı, baskıdan çıktıkları an kullanım için hazır hale gelirler.

Kişisel Hediyelik Modelleri Nelerdir?

Hediyelik Eşya Transfer Baskı

Hediyelik eşya transfer baskı son derece kaliteli ve kullanışlı olan baskı tekniklerinden biridir. Çoğu  kişiye özel ürün ve hediyelik malzeme için tercih edilen bir yöntemdir. Genel olarak; ahşap taş, cam, metal, porselen ve plastik materyallerden üretilen puzzle, bardak çeşitleri, anahtarlık gibi ürünler örnek verilebilir. Tun bunların haricinde kumaş ve tişört gibi ürünlere de baskı yapılır.

Hem teknik hem de sunduğu kalite ile çok pratik ve kullanışlı olan bu hediyelik eşya baskı tekniği günümüzde en çok tercih edilen türler arasında yer alır. Bu baskı, birçok kullanım alanı olması ve çeşitli yüzeylere uygulanabilir olması nedeni ile tercih edilir. Transfer baskının kullanıldığı hediyelik eşyalar şu şekilde sıralanabilir: ahşap çerçeve, cam bardak seramik, pleksi, taş, telefon, kol saati ve elektronik eşyalar ve etiket yüzeylerine hediyeleriniz için bizden hizmet alabilirsiniz.

 

Hediyelik Eşya Sticker Baskı

Hediyelik eşya sticker baskı istenen boyutta makinelerle üstün kalitede üretilir. İstediğiniz herhangi bir sticker modeli seçerek firmamıza iletebilirsiniz. Kısa bir zaman içinde sorunsuz şekilde üretim yapılarak, müşterilere teslim edilir. Sticker baskıları buzdolabı, mobilya, araba, bisiklet ve duvar gibi birçok alanda kullanmak üzere, dilediğiniz modelde sipariş verebilirsiniz. Folyo harf kesim siparişi de alınır. Hediyelik eşyalar için ideal bir baskı türüdür.

 

Hediyelik Eşya Baskı Fiyatları

Hediyelik eşya baskı fiyatları birçok kişi tarafından merak edilir. Hem modern olması hem hızlı olması hem de kaliteli olmasından dolayı, en çok talep gören UV baskı türüdür. Fiyatlarda aldığınız hizmete göre değişiklik gösterir.  Diğer baskı türlerine göre ve daha kaliteli ve dayanıklı olduğu için, fiyat olarak daha yüksek olabilir. Firmamız baskı türleri konusunda genel olarak uygun fiyata kaliteli bir hizmet verir. Siz de bizi tercih ederek, sevdikleriniz için hediye baskısı yaptırabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın